1.5 C
Kotor Varoš

Na Gradskom trgu u Kotor Varošu, uz žubor Vrbanje, predstava ”Naši dani”

TOP VIJESTI

KOTOR VAROŠ – U organizaciji fondacije “Humanity in Action” (Humanost u akciji) i Ambasade SAD u Bosni i Hercegovini, 30. jula 2021. godine (petak) na Gradskom trgu u Kotor Varošu biće održana predstava “Naši dani” u izvedbi poznatog glumca Radoslava Raleta Milenkovića.

Partner događaja je Gradsko pozorište “Jazavac” iz Banja Luke.

Izborom i dramatizacijom satiričnih tekstova Radoja Domanovića i pjesama Vladislava Petkovića Disa nastala je monodrama „Naši dani“, koja na sceni živi od od osamdesetih godina minulog vijeka, kada je premijerno izvedena 17. maja 1984. godine na Festivalu monodrame i pantomime u Zemunu i nagrađena ”Zlatnom kolajnom”.

Početak je od 21.00 časova, u predivnom ambijentu pod kotorvaroškim platanima uz večernji žubor rijeke Vrbanje.

“Pozivamo sve Kotorvarošane da dođu na Gradski trg i svojim prisustvom podrže naš projekat. Potrudićemo se da opravdamo Vaša očekivanja”, navode  organizatori.

Za posjetioce su obezbijeđene stolice kako bi udobno mogli pratiti sadržaj predstave “Naši dani”.

U slučaju loših vremenskih uslova, predstava će biti održana u kino-sali u Kotor Varošu.

Ulaz slobodan i besplatan za sve posjetioce.

Pored Kotor Varoša, sličan događaj će biti organizovan u Stocu i Donjem Vakufu.

Cilj projekta je da se poboljša kulturna ponuda u manjim mjestima širom Bosne i Hercegovine.

IZVOR: ”GLAS KOTOR VAROŠA”

NAJNOVIJE

NE PROPUSTITE